Հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից. դրանք կլինեն 25-օրյա. Սուրեն Պապիկյան
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարեց, թե նպատակ կա հրաժարվել եռամսյա հավաքներից:
«Հավաքները դառնում են 25-օրյա, իրականում,  21 օրն է հիմնական ծառայութունը, 25-ը կազմակերպական հատվածն ապահովելու համար է: 7 օր քաղաքացին անցնում է պատրաստություն, 14 օր իրականացնում է մարտական հերթապահություն: Շուտով կարգը կլինի, կհայտարարենք այդ մասին, ու առաջիկա հավաքները լինելու է 25-օրյա, այլևս հրաժարվում ենք եռամսյա հավաքներից», - ասաց նախարարը:
Պապիկյանը, սակայն, ընդգծեց, որ 25-օրյա հավաքները լինելու են պարտադիր ՀՀ բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար:

Мы отказываемся от трехмесячных сборов, они будут 25-дневными – Сурен Папикян
Министр обороны Армении Сурен Папикян заявил сегодня на заседании правительства, что трехмесячные сборы резервистов будут сокращены до 25 дней.
«Сборы становятся 25-дневными. В действительности 21 день – это основная служба, 25 дней предусмотрены для обеспечения организационной части. 7 дней проходит подготовка, 14 дней осуществляется боевое дежурство.  Вскоре будет принят порядок, мы объявим об этом, и предстоящие сборы будут 25-дневными, мы отказываемся от трехмесячных сборов», - сказал министр.
Сурен Папикян подчеркнул, что 25-дневные сборы будут обязательными для всех военнообязанных граждан.