Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ, պատասխան գործողությունների արդյունքում կրակը լռեցվել է. ՊՆ
Հոկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների և լռեցրել են հակառակորդի կրակը, հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից։
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ապատեղեկատվություն է տարածել՝ հայտնելով, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են կրակը բացել:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции, ответными действиями огонь противника был подавлен – Минобороны Армении
14/10/2022 09:41
Подразделения ВС Азербайджана 14 октября обстреляли армянские позиции, сообщает Минобороны Армении.
«14 октября, около 01:30, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра по армянским позициям, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Ответными действиями подразделений ВС Армении огонь противника был подавлен», - говорится в сообщении ведомства.
В то же время министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию, заявив, что якобы подразделения ВС Армении открыли огонь в направлении азербайджанских позиций.