Արայիկ Հարությունյանն Արցախի խորհրդարանի քաղաքական ուժերին է ներկայացրել Հայաստանի իշխանությունների հետ հանդիպումների մանրամասները
17/10/2022 16:49
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հոկտեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների և անցած շաբաթ Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկումներին մասնակցած պատվիրակության անդամների միջև։
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ներկայացվել են հանդիպումների մանրամասները, նշվել է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծված իրավիճակում շարունակել քաղաքական խորհրդակցությունները Հայաստանի և Արցախի տարբեր կառույցների միջև։
Նշվում է, որ քննարկումները կշարունակվեն հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված Արցախի Հանրապետության կառավարության նիստում և ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում։

Араик Арутюнян представил политическим силам парламента Арцаха подробности встреч с властями Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 октября провел встречу с представителями политических сил, представленных в Национальном Собрании республики, а также членами делегации, участвовавшей в Ереване в консультациях с властями Армении.
Как сообщили в главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах, были представлены детали встреч, отмечено, что достигнута договоренность о продолжении политических консультаций между различными структурами Армении и Арцаха.
Отмечается, что обсуждения продолжатся на созванном 18 октября заседании правительства и на встрече с депутатами Национального Собрания Республики Арцах.