Հայաստանի ու Հնդկաստանի Պաշտպանության նախարարները քննարկել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր
18/10/2022 14:59
Հնդկաստան աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Շրի Ռաջնաթ Սինկհի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ, քննարկվել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը և շնորհակալություն հայտնել միջազգային ատյաններում Հնդկաստանի հստակ դիրքորոշման համար։

Министры обороны Армении и Индии обсудили ряд вопросов военного и военно-технического сотрудничества
18/10/2022 15:44
Министр обороны Армении  Сурен Папикян в рамках рабочего визита в Индию встретился с министром обороны Индии Шри Раджнатхом Сингхом, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Собеседники выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества, были обсуждены возможности расширения взаимодействия, а также ряд вопросов двустороннего военного и военно-технического сотрудничества.
Министр обороны Армении представил создавшуюся в результате последней агрессии Азербайджана ситуацию и поблагодарил Индию за четкую позицию в международных инстанциях.