Գործող վարչախմբից պահանջում ենք անհապաղ բացահայտել հանցագործությունն ու պատժել իրագործողներին, կազմակերպիչներին և պատվիրատուներին․ ՀՀԿ-ն դատապարտել է Էդգար Ղազարյանի նկատմամբ բռնությունը
18/10/2022 15:56
ՀՀԿ Գործադիր մարմինը դատապարտել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանի նկատմամբ բռնությունը։ ՀՀԿ ԳՄ հայտարարությունում նշված է․
«Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունն իր վրդովմունքն է հայտնում Էդգար Ղազարյանի նկատմամբ այսօր տեղի ունեցած բռնության առիթով։
Խորապես համոզված ենք, որ տվյալ վայրագությունն ուղղակիորեն շաղկապված է Էդգար Ղազարյանի հասարակական-քաղաքական գործունեության հետ։
Այն ազատ խոսքը լռեցնելու, քաղաքական ընդդիմախոսներին ճնշելու, երկրում վախի մթնոլորտ սերմանելու ցինիկ, բայց ապարդյուն փորձ է։
Հայաստանի գործող վարչախմբից պահանջում ենք անհապաղ բացահայտել այդ հանցագործությունն ու օրենքով սահմանված ողջ խստությամբ պատժել ոչ միայն իրագործողներին, այլեւ կազմակերպիչներին եւ պատվիրատուներին։

Требуем от действующей администрации немедленно раскрыть это преступление и наказать не только виновных, но и организаторов и заказчиков – РПА осуждает насилие в отношении Эдгара Казаряна
18/10/2022 16:50
Исполнительный орган Республиканской партии Армении осуждает насилие в отношении общественно-политического деятеля Эдгара Казаряна, говорится в заявлении исполнительного органа РПА.
«Республиканская партия Армении выражает возмущение произошедшим сегодня насилием в отношении Эдгара Казаряна.
Мы глубоко убеждены, что это злодеяние напрямую связано с общественно-политической деятельностью Эдгара Казаряна.
Это циничная, но тщетная попытка ограничить свободу слова, подавить политических оппонентов и посеять в стране атмосферу страха.
Мы требуем от действующей администрации Армении немедленно раскрыть это преступление и наказать не только виновных, но и организаторов и заказчиков со всей строгостью, предусмотренной законом.