Սոթք-Կուտական հատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հրադադարը խախտում է՝ նախ կրակելով միմյանց, ապա հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
18/10/2022 10:35
Մարտական շփման գծում, մասնավորապես` Սոթք-Կուտական հատվածում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների ծառայության գիշերային դիտարկման և վերլուծության արդյունքում պարզվել է, որ նրանց ստորաբաժանումները հրադադարը խախտում են նախ կրակելով միմյանց, ապա հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Այդպիսով, Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն, նախ ստեղծում է տպավորություն, որ հայկական կողմն է կրակում իր հենակետերի ուղղությամբ, ապա սկսում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ իբր ի պատասխան հայկական կողմից բացված կրակի», - ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Азербайджанские подразделения стреляют друг в друга, после чего обстреливают позиции армянской армии – Минобороны Армении
18/10/2022 10:43
В результате наблюдения и анализа службы подразделений ВС Азербайджана на боевой линии соприкосновения на участке Сотк-Кутакаван выяснилось, что азербайджанские подразделения стреляют друг в друга, затем открывают огонь в направлении позиций ВС Армении. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Таким образом, ВС Азербайджана создают впечатление о нарушении армянской стороной режима перемирия, после чего начинают обстрел армянских позиций.