Ջերմուկում իրավիճակն անհանգստացնող է, բայց հյուրանոցները սկսել են աշխատել․ Վահան Քերոբյան
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն այցելել է Ջերմուկ առողջարանային քաղաք՝ ծանոթանալու սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սանձազերծված լայնածավալ հարձակումից հետո տիրող իրավիճակին։
«Անհանգստացնող է վիճակը, այնուամենայնիվ, պետք է ասել, որ Ջերմուկի հյուրանոցները սկսել են աշխատել։ Սեպտեմբերի 13-ի գիշերը, ըստ քաղաքապետ Վահագն Արսենյանի, ոչ մի ազատ տեղ չի եղել, բայց պարզ է, որ հիմա այդպիսին չէ իրավիճակը։ Այնուամենայնիվ, տեսնում ենք, որ ակտիվանում է կյանքը», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախարարաը։
Նրա խոսքով՝  Ջերմուկի ճոպանուղին չի գործում, որովհետև պահեստամասեր ներմուծելու և վերանորոգելու խնդիր կա։

Ситуация вызывает обеспокоенность, но гостиницы начали работать – Ваан Керобян
Министр экономики посетил курортный город Джермук, чтобы ознакомиться с ситуацией, которая создалась после широкомасштабного нападения Азербайджана на суверенную территорию Армении.
«Ситуация вызывает обеспокоенность, но тем не менее, нужно сказать, что гостиницы начали работать. По словам мэра города Ваана Арсеняна, ночью 13 сентября в гостиницах не было ни одного свободного места, но ясно, что сейчас ситуация не такая. Тем не менее, мы видим, что жизнь активизируется», - сказал министр в беседе с журналистами в парламенте.
По его словам, в Джермуке не работает канатная дорога, поскольку есть проблема с экспортом запасных частей и ремонтом.
«До 13 сентября в гостиницах Джермука не было свободных номеров, сейчас, возможно, гостиницы заполнены туристами на 10-15%», - заявил Ваан Керобян.