Տիկին Մակրոնին ասացի, որ միայն պատկերացնել կարելի է, թե այս չորս տարվա ընթացքում դեռ որքան կզարգանար Հայաստանը, եթե չլիներ 2020-ի դավադիր պատերազմը. Աննա Հակոբյան
Երեկ հյուրընկալվել էի Ելիսեյան պալատում՝ սիրելի Բրիջիտ Մակրոնի կողմից, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը։
«Տիկին Մակրոնին ներկայացրեցի, թե որքան է փոխվել Երեւանը 2018 թվականի հոկտեմբերից հետո, երբ տեր եւ տիկին Մակրոնները վայելեցին մեր քաղաքի տաք հյուրընկալությունը։ Ասացի, որ միայն պատկերացնել կարելի է, թե այս չորս տարվա ընթացքում դեռ որքան կզարգանար Հայաստանը, եթե չլիներ 2020 թվականի դավադիր պատերազմը։ Այդ դեպքում Եվրոպան մեր տարածաշրջանում արդեն իսկ կունենար հզոր, ժողովրդավար, ազատ եւ ուժեղ գործընկեր՝ ի դեմս Հայաստանի։ Բայց սա մի դժվար ճանապարհ է, որ Հայաստանը եւ հայ ժողովուրդը հաստատակամ է անցնել, եւ մենք շնորհակալ ենք բոլոր բարեկամ երկրներին, ովքեր մեր կողքին կլինեն այդ ընթացքում», - գրել է Աննա Հակոբյանը։

Я сказала госпоже Макрон, что можно только представить, насколько Армения развилась бы за эти четыре года, если бы не было предательской войны 2020 года – Анна Акопян
22/10/2022 13:56
Первая леди Франции Бриджит Макрон приняла в Елисейском дворце супругу премьер-министра Армении Анну Акопян. Об этом сообщила на своей странице в Facebook Анна Акопян.
«Вчера меня принимала в Елисейском дворце дорогая Брижит Макрон. Я представила госпоже Макрон, насколько Ереван изменился с октября 2018 года, когда господин и госпожа Макрон наслаждались теплым гостеприимством нашего города. Я сказала, что можно только представить, насколько Армения развилась бы за эти четыре года, если бы не было предательской войны 2020 года. В этом случае у Европы уже был бы мощный, демократический, свободный и сильный партнер в нашем регионе в лице Армении. Но это трудный путь, который Армения и армянский народ готовы пройти, и мы благодарны всем дружественным странам, которые будут рядом с нами в это время», - написала Акопян.