Flyone Armenia-ն նոյեմբերի 14-ին կիրականացնի Երևան-Միներալնիե Վոդի-Երևան առաջին չվերթը
FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը ավելացնում է դեպի ՌԴ քաղաքներ իրականացվող չվերթերի աշխարհագրությունը։ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից FLYONE ARMENIA-ն կիրականացնի չվերթեր դեպի Միներալնիե Վոդիի Մ․ Լերմոնտովի անվան միջազգային օդանավակայան՝ շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի, և շաբաթ օրերին։ Չվերթերի մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 14-ին։ Այսպիսով՝ Միներալնիե Վոդին կդառնա FLYONE ARMENIA ազգային ավիաընկերության թռիչքային քարտեզում ներառված Ռուսաստանի հինգերորդ քաղաքը։
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք FLYONE ARMENIA հայկական ազգային ավիաընկերության կողմից դեպի Միներալնիե Վոդի չվերթերի իրականացմանը։ Մենք խոստացել էինք, որ ընդլայնելու ենք դեպի ՌԴ մեր ավիաընկերության թռիչքային աշխարհագրությունը։ Մենք վստահ ենք, որ այս չվերթը նույնպես պահանջված լինի մեր ուղևորների համար», - նշում է FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ն իրականացնում է չվերթեր դեպի Մոսկվա, Սանկտ Պետերբուրգ, Սոչի, Եկատերինբուրգ, Քիշնև, Փարիզ, Լիոն, Թբիլիսի և Ստամբուլ։ Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 և Airbus A319 օդանավերից։ Դրանք համապատասխանում են օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին։
FLYONE ARMENIA-ն 2022թ․առաջին 10 ամիսների ընթացքում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով ամենաշատ ուղևորներ փոխադրած ընկերությունն է։ Այն սպասարկել է ավելի քան 300.000 ուղևորի, որոնք FLYONE ARMENIA-ի օդանավերով ճամփորդել են Հայաստան և այլ երկրներ։
FLYONE ARMENIA-ի բոլոր տոմսերը և հավելյալ ծառայությունները հնարավոր է ձեռք բերել www.flyone.am կայքում կամ բջջային հավելվածում, որը հասանելի է Google App-ում կամ App Store-ում, ինչպես նաև գործընկեր բոլոր ընկերությունների գրասենյակներում։
FLYONE ARMENIA-ն (www.flyone.am) հիմնադրվել է 2021 թ.։ Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն FLYONE ARMENIA-ին տրամադրել է օդանավ շահագործողի վկայական: Ընկերությունը ստացել է IATA 3F երկնիշ և ICAO FIE եռանիշ ծածկագրերը:

«Flyone Armenia» 14 ноября выполнит первый рейс по маршруту Ереван-Минеральные Воды-Ереван
Авиакомпания «Flyone Armenia» расширяет географию полетов по городам России. «Flyone Armenia» начнет выполнять рейсы из ереванского международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт им. М. Лермонтова Минеральных Вод, с периодичностью - 3 рейса в неделю - по понедельникам, средам и субботам. Полеты начнутся 14 ноября. Таким образом, Минеральные Воды станут пятым городом России, включенным в карту полетов национальной авиакомпании «Flyone Armenia».
«Мы с нетерпением ждем начала полетов в Минеральные Воды. Мы обещали, что расширим географию полетов нашей авиакомпании в Россию. Мы уверены, что и этот рейс будет востребован нашими пассажирами», - отметил председатель Правления авиакомпании «Flyone Armenia» Арам Ананян.
«Flyone Armenia» выполняет рейсы в Москву, Санкт-Петербург, Сочи, Екатеринбург, Кишинев, Париж, Лион, Тбилиси и в Стамбул. Флот авиакомпании состоит из самолетов Airbus A320 и Airbus A319. Они соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и безопасности EASA.
«Flyone Armenia» - компания, которая за первые 10 месяцев 2022 года из ереванского международного аэропорта «Звартноц» перевезла наибольшее количество пассажиров. Компания обслужила более 300 000 пассажиров, летевших в Армению и в другие страны.
Билеты и дополнительные услуги «Flyone Armenia» можно приобрести на сайте www.flyone.am или в мобильном приложении, доступном в Google App или App Store, а также в офисах всех компаний-партнеров.