Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության 20-րդ համագումարի բարեհաջող անցկացման կապակցությամբ և իմ լավագույն բարեմաղթանքներն եմ հղում Ձեզ ՉԿԿ կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ։
Վստահ եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական դերը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կայուն առաջընթացի և բարեկամ չին ժողովրդի զարգացման ճանապարհին կշարունակի ամրապնդվել։
Մենք պատրաստակամ ենք ջանքեր գործադրելու Հայաստանի և Չինաստանի միջև հաստատված բազմաշերտ օրակարգի խորացման ուղղությամբ։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-չինական քաղաքական երկխոսությունը և հարստացնել մեր բազմադարյա բարեկամության պատմության էջերը նոր ձեռքբերումներով՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նորանոր հաջողություններ, արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю КНР
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину по случаю его переизбрания на пост генерального секретаря Центрального комитета Коммунистической партии Китая, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю Вас с успешным проведением 20-го съезда Коммунистической партии Китая и желаю Вам всего наилучшего в связи с переизбранием на пост генерального секретаря ЦК КПК.
Уверен, что под Вашим руководством и впредь будет укрепляться ключевая роль Коммунистической партии Китая на пути неуклонного прогресса Китайской Народной Республики и развития дружественного китайского народа.
Мы готовы приложить усилия для углубления многопрофильной повестки, сложившейся между Арменией и Китаем. Уверен, что совместными усилиями нам удастся поднять армяно-китайский политический диалог на качественно новый уровень и обогатить страницы истории нашей многовековой дружбы новыми достижениями во благо двух наших дружественных народов.
Желаю Вам крепкого здоровья, новых успехов, плодотворной деятельности, а дружественному народу Китая – мира и благополучия», - говорится в послании.