ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանն ու ԿԸՀ անդամ Աննա Գրիգորյանն աշխատանքային այցով կմեկնեն Բիշքեկ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Վահագն Հովակիմյանը և ԿԸՀ անդամ Աննա Գրիգորյանը հոկտեմբերի 26-ից 27-ը աշխատանքային այցով կլինեն Բիշքեկում՝ Ղրղզստանի Հանրապետությունում: ԿԸՀ անդամներին հրավիրել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի տնօրեն Մատեո Մեքաչին՝ մասնակցելու «Ընտրական առաջարկությունների կատարման լավ պրակտիկան» կլոր սեղանին։
Կլոր սեղանը ընտրական փորձագետներին, դիտորդներին, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին, ինչպես նաև համապատասխան պաշտոնատար անձանց հնարավորություն կընձեռի քննարկել ընտրություններին առնչվող մարտահրավերներն ու առկա լավ փորձը:

Глава ЦИК Армении посетит с рабочим визитом Бишкек
Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Ваагн Овакимян и член ЦИК Анна Григорян с 26 по 27 октября с рабочим визитом посетят столицу Киргизстана Бишкек. Членов ЦИК пригласил директор Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ Матео Мекаччи для участия в круглом столе «Передовая практика реализации электоральных предложений».
Круглый стол предоставит возможность экспертам, наблюдателям, представителям гражданского общества, а также соответствующим должностным лицам обсудить вызовы и опыт организации и проведения выборов.