Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին
Հոկտեմբերի 26֊ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին: Կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությունը գլխավորում էր ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության անդամներին և կարևորել առաքելության աշխատանքը միջազգային հանրությանը սեպտեմբերի 13-ի Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին տեղեկատվություն փոխանցելու գործում:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի սանձազերծած ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարն ընդգծել է, որ վերոնշյալը հարված է ոչ միայն ՀՀ ինքնիշխանությանը, այլ նաև Հայաստանի ժողովրդավարությանը:
Գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը վստահություն է հայտնել, որ ԵԱՀԿ-ն կշարունակի խորացնել Հայաստանի հետ համագործակցությունը, ինչի համար կա երկկողմ պատրաստակամություն:

Армен Григорян принял членов миссии ОБСЕ по оценке потребностей
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 26 октября принял членов миссии ОБСЕ по оценке потребностей. Миссию ОБСЕ по оценке потребностей возглавляет представитель председательствующей в ОБСЕ Польши полковник Роберт Аркадиуш Ткачик.
Секретарь Совбеза приветствовал членов миссии и отметил важность миссии для предоставления информации международному сообществу об агрессии Азербайджана 13 сентября.
Армен Григорян представил развязанную азербайджанскими войсками 13 октября агрессию и ее последствия. Секретарь Совбеза подчеркнул, что вышеупомянутое является ударом не только по суверенитету Республики Армении, но и по демократии Армении.
Полковник Роберт Аркадиуш Ткачик выразил уверенность, что ОБСЕ продолжит углублять сотрудничество с Арменией, к которому обе стороны проявляют готовность.