Իշխանությունը պատրաստվում է Հայաստանին նոր կապիտուլյացիա պարտադրել. Իշխան Սաղաթելյան
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, թե իշխանությունը պատրաստվում է նոր կապիտուլյացիայի:
«Նիկոլի և նրա թիմակիցների քաղաքականությունն ի սկզբանե պարզ էր՝ խաղաղության դարաշրջանի կեղծ օրակարգի անվան տակ թշնամուն հանձնել Արցախը, Սյունիքն ու, ընդհանրապես, ողջ Հայաստանը:
Այն, ինչի մասին զգուշացնում էինք ամիսներ առաջ, այսօր արդեն փորձում են իրականություն դարձնել: Նիկոլի վարչախումբը բացահայտ սպասարկում է թշնամու շահերը և պատրաստվում Հայաստանին նոր կապիտուլյացիա պարտադրել:
Դավաճանական այս ծրագիրն է, որ պետք է կանխենք համատեղ ուժերով ու կանխելու ենք», - Facebook-ում գրել է Սաղաթելյանը:

Власти собираются навязать Армении новую капитуляцию – Ишхан Сагателян
Депутат парламента от фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян заявил о том, что власти готовятся к новой капитуляции.
«Политика Никола и его соратников изначально была ясна – сдать Арцах, Сюник и, в целом, всю Армению под фальшивой повесткой эпохи мира.
То, о чем мы предупреждали несколько месяцы назад, сегодня уже пытаются воплотить в жизнь. Режим Никола открыта обслуживает интересы врага и собирается навязать Армении новую капитуляцию.
Именно этот предательский план мы должны предотвратить совместными силами, и мы его предотвратим», - написал на своей странице в Facebook Ишхан Сагателян.