«Ոչ բարեկամ երկիր է». Պուտինը չի շնորհավորել Բրիտանիայի նոր վարչապետին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագիր չի հղել Մեծ Բրիտանիայի նոր վարչապետ Ռիշի Սունակին, քանի որ այդ երկիրը որակվում է որպես ոչ բարեկամական, հայտարարել է Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Դուք գիտեք, որ Մեծ Բրիտանիան այժմ գտնվում է ոչ բարեկամ երկրների շարքում, հետևաբար, ո՛չ, հեռագիրը չի ուղարկվել», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
Հիշեցնենք՝ երկուշաբթի օրը Ռիշի Սունակը ընտրվել է Մեծ Բրիտանիայի իշխող «Պահպանողական» կուսակցության ղեկավար, նա նաև ստանձնել է երկրի վարչապետի պաշտոնը։

Путин не поздравил нового премьера Британии, это недружественная страна
Президент РФ Владимир Путин не направлял новому премьеру Великобритании Риши Сунаку поздравительную телеграмму, поскольку данная страна относится к категории недружественных, сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
"Нет. Вы знаете, что Великобритания сейчас относится к категории недружественных стран. Поэтому нет, телеграмма не была отправлена", - сказал Песков журналистам в ответ на вопрос, направлял ли Путин поздравления Сунаку.
В понедельник Риши Сунак был избран главой правящей Консервативной партии Великобритании, он также занял пост премьера страны.