«Ասում ես՝ ընդդիմությունը ժողովրդից պետք է ներողություն խնդրի. Իհարկե, պետք է խնդրի, որ քո նմանը դեռ վարչապետ է»․ Շարմազանովն արձագանքել է Փաշինյանին
29/10/2022 16:24
Ընդդիմությունը պետք է ժողովրդից ներողություն խնդրի, որ քո նմանը դեռ վարչապետ է, հայտարարել է ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը՝ արձագանքելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե հանրությունից պետք է ներողություն խնդրեն բոլոր նրանք, ովքեր ասում են, որ ինքը նոր կապիտուլյացիա է ստորագրելու։
«Այո ,ընդդիմությունը պետք է ժողովրդից ներողություն խնդրի,որ քո նմանը դեռ վարչապետ է:
Դու կապիտուլյանտ ես, Նիկոլ։
Դու արդեն մի անգամ կապիտուլյացիա ստորագրել ես 2020-ի նոյեմբերի 9-ին։
Դու ես բերել այդ կապիտուլյացիան։
Դու ես ադրբեջանցիներին բերել Հայաստան՝ հակառակ նույնիսկ նոյեմբերի 9-ի հայտարարության։
Քո լուռ համաձայնությամբ է Գորիս-Կապան ճանապարհը տրվել Ադրբեջանին։
Դու ես հանձնել քո անգործությամբ ՀՀ 127 քառ.կմ տարածք։
Դու ես հրաժարվել Արցախից՝ վախենալով Շուշին ու Հադրութը օկուպացված հռչակել։
Դու ես «այո» ասել Ալիեւի 5 կետերին, դու ես բանակցում մեր ազգի համար պարտվողական «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ։
Դու ես «դրական ազդակ » հռչակել թուրքերի հայատյաց քայլերը։
Դու ես բերել 5 000 զոհ 2020-ի աշնանն ու 200-ից ավելի զոհ՝ 2022-ի սեպտեմբերին։
Դու ես աղերսում ու մուրում բոլորից խաղաղիւթյուն, աշխարհաքաղաքական մուրացկան։
Ասում ես՝ ընդդիմությունը ժողովրդից պետք է ներողություն խնդրի..
Իհարկե, պետք է խնդրի, որ քո նման ազգակործան պատուհասը դեռ վարչապետի պաշտոնն է զբաղեցնում»,- «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Էդուարդ Շարմազանովը։

Да, оппозиция должна попросить прощения у народа, что такой как ты все еще занимает пост премьер-министра – Эдуард Шармазанов ответил Пашиняну
29/10/2022 17:36
Оппозиция должна попросить прощения у народа, что такой как ты все еще занимает пост премьер-министра, заявил член исполнительного органа Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов в ответ на заявление Никола Пашиняна о том, что все те, кто говорит, что он собирается подписать новую капитуляцию, должны извиниться перед обществом.
«Да оппозиция должна попросить прощения у народа, что такой как ты все еще премьер-министр.
Ты капитулянт, Никол!
Ты уже подписал один раз капитуляцию 9 ноября 2020 года.
Ты принес эту капитуляцию.
Ты привел азербайджанцев в Армению, даже наперекор заявлению от 9 ноября.
По твоему молчаливому согласию дорога Горис-Капан отдана Азербайджану.
Ты своим бездействием сдал 127 кв. км суверенной территории Республики Армения.
Ты отказался от Арцаха, побоявшись назвать Шуши и Гадрут оккупированными.
Ты сказал ″да″ 5 пунктам Алиева, ты ведешь переговоры вокруг пораженческого для нашего народа ″мирного договора″.
Ты назвал ″положительным сигналом″ антиармянские шаги Турции.
Ты принес 5 000 жертв осенью 2020 года и более 200 жертв – в сентябре 2022 года.
Ты вымаливаешь и клянчишь у всех мир, геополитический попрошайка!
Говоришь: оппозиция должна попросить прощения у народа …
Конечно, должна попросить за то, что такая губительную для нации напасть все еще занимает пост премьер-министра», - написал на своей странице в Facebook Эдуард Шармазанов.