Լևոն Տեր-Պետրոսյանն այս ճակատագրական փուլում վերահաստատեց երկիրը կապիտուլյացիայի տանելու իր նախկին մոտեցումները. Սաղաթելյան
31/10/2022 12:42
Պետք է արձանագրել, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայ ժողովրդի համար այս ճակատագրական փուլում մեկ անգամ ևս վերահաստատեց երկիրը կապիտուլյացիայի տանելու իր նախկին մոտեցումները, մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ նախկին նախագահների հանդիպմանը։
«Իհարկե, իրենք անընդհատ փորձում են տարանջատվել Նիկոլից, բայց այն գաղափարախոսությունն ու գործողությունները, որ անում են, մեկ անգամ ևս փաստեցին», - ասաց Սաղաթելյանը։
Արդյո՞ք նոր հանդիպում տեղի կունենա՝ Իշխան Սաղաթելյանն ասել չի կարող․«Բայց ակնկալիքները կան և դա բնական է»։

На этом судьбоносном этапе Левон Тер-Петросян вновь подтвердил свои прежние подходы вести страну к капитуляции – Ишхан Сагателян
31/10/2022 13:38
Нужно констатировать, что Левон Тер-Петросян на этом судьбоносном для армянского народа этапе еще раз подтвердил свои прежние подходы вести страну к капитуляции, заявил сегодня на пресс-конференции представитель Верховного органа АРФД, депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян, касаясь встречи бывших президентов Армении.
«Конечно, они постоянно пытаются дистанцироваться от Никола, но их идеология и действия еще раз подтвердили это», - сказал Сагателян.
Ишхан Сагателян отметил, что не может сказать, состоится ли новая встреча президентов: «Но у нас есть ожидания и это естественно».