Փաշինյանը խաբել է ժողովրդին՝ ասելով, որ որևէ փաստաթուղթ չկա, դրանք իր դարակում դրած էին․ Իշխան Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
31/10/2022 13:09
Փաշինյանը ստել է, նա սեպտեմբերին մի քանի հայտարարություն է արել՝ նշելով, թե սեղանին չկա որևէ փաստաթուղթ, բայց բոլորովին վերջերս իր խոսքերից մեկում ասաց, թե ինքը դեռ սեպտեմբերի սկզբին համաձայնություն է տվել ռուսական կողմի փաստաթղթին, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Պարզվեց նաև, որ սեպտեմբերի 7-ի թվագրությամբ գոյություն ունի ամերիկյան տարբերակ։ Այսինքն՝ մեկ անգամ ևս հստակ արձանագրեք, որ Նիկոլ Փաշինյանը սուտ է խոսել։ Այն, որ նայում էր ժողովրդի աչքերին ու ասում, թե փաստաթուղթ չկա՝ խաբել է։ Այդ փաստաթղթերն իր դարակում դրած էին։ Այնքան է սուտ խոսել, որ ինքն էլ չի հասկանում, թե ինչ է անում», - հայտարարեց Սաղաթելյանը։
Թե ինչ կլինի այսօր Սոչիում՝ Սաղաթելյանն ասաց, որ, իր կարծիքով, որևէ վերջնական փաստաթուղթ չի ստորագրվի.

Пашинян соврал народу, когда говорил, что никакого документа нет, они лежали у него в ящике – Ишхан Сагателян
31/10/2022 14:32
Пашинян лгал, когда в сентябре несколько раз говорил, что никакого обсуждаемого документа на столе переговоров нет, а недавно сказал, что он еще в сентябре дал согласие на документ российской стороны, заявил сегодня на пресс-конференции представитель Верховного органа АРФД, депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Выяснилось также, что 7 сентября существовал также американский документ. То есть, нужно еще раз констатировать, что Никол Пашинян соврал. Когда он смотрел в глаза народа и говорил, что документа нет, он лгал. Эти документы лежали в его ящике. Он столько врал, что уже сам не понимает, что делает», - заявил Ишхан Сагателян
Что касается того, что произойдет на сегодняшней встрече в Сочи, то Ишхан Сагателян выразил мнение, что никакого окончательного документа подписано не будет.