Հոգնել ենք ստատուսով պայքարողներից. Իշխան Սաղաթելյանը բոլորին կոչ է անում միանալ հանրահավաքին
«Դիմադրություն» շարժման առաջնորդ Իշխան Սաղաթելյանի կարծիքով՝ բնական է, որ քաղաքացիներն ընդդիմությունից պահանջում են կտրուկ գործողություններ, սակայն տարօրինակ է, որ դա անում են քաղաքական գործիչները։
«Բոլորին հրավիրում եմ նոյեմբերի 5-ի հանարահավաքին, ուրախ կլինենք բոլորին տեսնել և՛ հարթակում, և՛ հրապարակում։ Ով հնարավորություն ունի այս պայքարին մի բանով օգնելու, պետք է մասնակցի։ Արդեն հոգնել ենք ստատուսով պայքարողներից։ Հայաստանում մի խումբ գործիչներ կան, որ այս ժամանակահատվածում պայքարել են, բայց այլևս դա բավարար չէ, պետք է լայն համախմբում։ Կան մարդիկ, որոնք ոչինչ չեն անում, միայն պահանջում ու քննադատում են», - ասաց Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝ բնական է, որ քաղաքացիները ընդդիմության առջև պահանջներ են դնում ավելի վճռական ու կտրուկ գործողությունների դիմելու. «Բայց երբ նման հայտարարություններ են անում քաղաքական ուժերը՝ տարօրինակ է։ Դուք էլ եք ընդդիմություն, դուք էլ եք դեմ այս իշխանությունների վարած գծին։ Ամեն մեկն իր բաժին կռիվը պետք է տա այս իշխանությունների դեմ»։

Хватит писать статусы – Ишхан Сагателян приглашает всех присоединиться к митингу
Лидер Движения сопротивления Ишхан Сагателян считает нормальным, когда граждане требуют от оппозиции решительных действий, но странно, когда это делают политические деятели.
«Мы всех приглашаем на митинг 5 ноября. Будем рады видеть всех и на трибуне, и на площади. Все, у кого есть возможность помочь чем-то этой борьбе, должны участвовать в митинге. Мы уже устали от тех, кто борется статусами. В Армении есть группа деятелей, которые в течение этого времени вели борьбу, но этого уже недостаточно, нужна широкая консолидация. Есть люди, которые ничего не делают, только требуют и критикуют», - сказал он.
По его словам, нормально, когда граждане выдвигают оппозиции требования предпринять более решительные и резкие действия. «Но, когда такие заявления делают политические силы, это странно. Вы тоже оппозиция, вы тоже выступаете против проводимого этой властью курса. Каждый должен вести свою борьбу против этой власти», - сказал Ишхан Сагателян.