ՀՀ ոստիկանությանը պետական բյուջեից մյուս տարի կհատկացվի 76,2 միլիարդ դրամ. 2022 թվականից շատ է 9,6 միլիարդ դրամով. Փոխոստիկանապետ
31/10/2022 15:41
2023 թվականի պետական բյուջեից ՀՀ ոստիկանությանը կհատկացվի 76,2 միլիարդ դրամ: Սա 2022 թվականից շատ է 9,6 միլիարդ դրամով՝ կամ 14,4 տոկոսով:
Փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանի խոսքով՝ 2022 թվականի ինն ամսիների ընթացքում Հայաստանի տարածքում արձանագրվել է 3063 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով 219 մարդ մահացել, մարմնական վնասվածքներ է ստացել 4408 անձ:
«Շարունակում է աննախադեպ գերծանրաբեռնված աշխատել ՀՀ ոստիկանության անձնագրերի և վիզաների վարչությունը. 2022 թվականի ինն ամիսների ընթացքում քաղաքացիներին է հանձնվել 15 հազար 396 կենսաչափական կողմնորոշիչներ պարունակող անձնագիր, 146 հազար 565 նույնականացման քարտ: ՀՀ քաղաքացիներին տրամադրվել է նաև 386 հազար 875 ՀՀ քաղաքացու անձնագիր», - ԱԺ-ում 2023 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց փոխոստիկանապետը:
ՀՀ նախագահի հրամանագրով՝ Հայաստանի քաղաքացիություն է շնորհվել 11 հազար 669 անձի:
«Քաղաքացիություն ձեռք բերելու, քաղաքացիությունից հրաժարվելու կապակցությամբ կազմվել ու ընթացք է տրվել 21 հազար 113 գործի», - նշեց Ֆիդանյանը:
Ըստ նրա՝ Հայաստանում հարցվածների 70 տոկոսը ոստիկանության նկատմամբ իրենց վերաբերմունքը դրական են գնահատել:

В следующем году полиции будет 76,2 млрд драмов, что на 9,6 млрд. драмов больше, чем в 2022 году – Ара Фиданян
31/10/2022 17:07
В 2023 году полиции Армении будет предоставлено из госбюджета 76,2 млрд драмов. Это на 9,6 млрд. драмов или 14,4% больше, чем в 2022 году.
По словам заместителя начальника полиции Ара Фиданяна, за девять месяцев 2022 года на территории Армении было зарегистрировано 3063 ДТП, в результате чего погибло 219 человек, телесные повреждения получили 4408 человек.
«Паспортно-визовое управление полиции Армении продолжает работать с беспрецедентной нагрузкой: за 9 месяцев 2022 года гражданам предоставлены 15 тысяч 396 биометрических паспортов, 146 тысяч 565 идентификационных карт. Гражданам Армении предоставлено также 386 тысяч 875 паспортов гражданина Республики Армения», - заявил сегодня заместитель начальника полиции в ходе обсуждения проекта бюджета на 20232 год в парламенте Армении.
По указу президента Армении, 11 тысячам 669 лицам предоставлено гражданство Армении.
«Для предоставления гражданства, отказа от гражданства приняты и рассмотрены 21 тысяча 113 дел», - отметил Ара Фиданян.