Հայաստանը շահագրգռված է ԱՄՆ-ի ավելի խորքային ներգրավմանը երկրի անվտանգության և տնտեսական զարգացման ապահովման հարցում. Ալեն Սիմոնյանը՝ Էրին Էլիզաբեթ ՄըՔիին
31/10/2022 14:22
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 31-ին ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավար Էրին Էլիզաբեթ ՄըՔիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են խորհրդարան-գործակալություն համագործակցության շարունակականությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները կարեւորագույն տեղ է զբաղեցնում Հայաստանի քաղաքական եւ տնտեսական կյանքում` հավելելով, որ Հայաստանը շահագրգռված է ԱՄՆ-ի ավելի խորքային ներգրավմանը մեր երկրի անվտանգության եւ տնտեսական զարգացման ապահովման հարցում:
Գործընկերները զրուցել են Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման գործում հեռանկարային ծրագրերի եւ նախագծերի շուրջ:

Армения заинтересована в углублении вовлеченности США в обеспечении развития безопасности и экономики страны – Симонян
31/10/2022 14:19
Спикер парламента Армении Ален Симонян принял сегодня главу бюро Агентства международного развития США (USAID) по Европе и Евразии Эрин Элизабет Макки.
Как сообщает пресс-служба парламента, Симонян заявил, что США занимают важнейшее место в политической и экономической жизни страны, отметив, что Армения заинтересована в углублении вовлеченности США в вопросе обеспечения развития безопасности и экономики республики.
Стороны обсудили также перспективные программы и проекты в рамках укрепления демократических институтов Армении.