Փաշինյանը Պուտինին հայտնել է ադրբեջանական զինուժը ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտուց դուրս բերելու անհրաժեշտության մասին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտուց ադրբեջանական զինուժի դուրսբերման կարևորության մասին։
«Հուսով եմ, որ այսօրվա քննարկումներից հետո այս հարցը կլուծվի», - ասաց Փաշինյանը։
«Մեզ համար շատ կարևոր է Ռուսաստանի հստակ դիրքորոշումը՝ 2021 թվականի մայիսի 11-ի դրությամբ ադրբեջանական զորքերը դիրքեր դուրս բերելու անհրաժեշտության մասին ձևակերպմամբ», - ասել է Հայաստանի վարչապետը։

Пашинян заявил Путину о необходимости вывода ВС Азербайджана с зоны ответственности российских миротворцев
31/10/2022 16:23
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с президентом России Владимиром Путиным заявил о важности вывода вооруженных сил Азербайджана с зоны ответственности российских миротворцев в Нагорном Карабахе.
«Надеюсь на решение этого вопроса по итогам сегодняшних обсуждений», - сказал Пашинян.
«Для нас очень важная четкая позиция России с формулировкой о необходимости отвода по азербайджанских войск на позиции по состоянию на 11 мая 2021 года», -  сказал премьер Армении.