«Փաստ». Փաշինյանը նշել է, որ Արցախում տեղի ունեցածն ուղղակի հակասում է իրենց որդեգրած «խաղաղության գործընթացին»
01/11/2022 09:31
«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կիրակի օրը անցկացված բազմահազարանոց հանրահավաքը լուրջ անհանգստացրել է հայաստանյան իշխանություններին։ Մասնավորապես, մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, հանրահավաքից հետո՝ երեկոյան, բավական մարդաշատ է եղել կառավարական ամառանոցում, որտեղ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է իր հավատարիմ «սաստավի» հետ։
Թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ, Փաշինյանը նշել է, որ Արցախում տեղի ունեցածն ուղղակի հակասում է իրենց որդեգրած «խաղաղության գործընթացին», ընդգծել, որ տեղեկատվական դաշտում պրոարցախյան ալիքը մեղմելու համար շատ կազմակերպված քայլեր պիտի ձեռնարկվեն։ Արդյունքում արդեն երկու օր է՝ սոցցանցերում ընդգծված հակաարցախյան գործընթաց է սկսվել, որի նպատակն է ամեն կերպ վարկաբեկել Արցախն ու արցախցիներին, և տեղի ունեցող գործընթացը հերթական անգամ «վեկտորել» դեպի նախկին իշխանություններ:
Ի մասնավորի, իշխանական օգտատերերը բաց տեքստով ծաղրում էին տեղի ունեցած հանրահավաքը, քննադատում արցախահայությանը և հանրահավաքի կազմակերպիչներին»։

«Паст»: После многотысячного митинга в Степанакерте поручено любым способом дискредитировать Арцах и арцахцев
01/11/2022 11:03
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что армянские власти серьезно обеспокоены проведенным в воскресенье многотысячным митингом на площади Возрождения в Степанакерте. В частности, как передает источник издания, вечером после митинга было довольно многолюдно на правительственной даче, где Никол Пашинян встречался со своим «верным» составом.
«Как передает наш источник, Пашинян отметил, что произошедшее в Арцахе просто противоречит продвигаемому ими ″мирному процессу″, подчеркнул, что для смягчения проарцахской волны в информационном поле должны быть предприняты очень организованные шаги. В результате этого уже два дня в социальных сетях начался демонстративный антиарцахский процесс, цель которого любым способом дискредитировать Арцах и арцахцев и в очередной раз направить вектор происходящего процесса к бывшим властям.
В частности, провластные пользователи открыто высмеивали митинг, критиковали арцахских армян и организаторов митинга», - пишет газета.