Վարչապետն առիթը բաց չի թողնում հաղորդակցվելու հասարակության հետ. Արայիկ Հարությունյան
Վարչապետն առիթը բաց չի թողնում հաղորդակցվելու հասարակության հետ, Ազգային ժողովում լրագրողներին վստահեցրեց Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչու է ՀՀ կառավարությունը ձգտում ոչ ժողովրդավար լինել ու չշփվել լրագրողների հետ։
«Ապագայում էլ, ներկայում էլ, անցյալում էլ լրատվամիջոցները որևէ սահմանափակում չեն ունեցել շփվելու ղեկավարության հետ», - ասաց նա՝ ընդգծելով, թե դրա լավագույն ապացույցն այն ինդեքսներն են, որոնք վերաբերում են մամուլի ազատությանը Հայաստանում:
Նա ասաց, թե լրատվամիջոցները պետք է իրենց հարց տան, թե ինչու է ռեգրեսը տեղի ունեցել ու այլ տեղերում փնտրեն պատասխանները:

Премьер-министр не упускает повода пообщаться с обществом – Араик Арутюнян
Премьер-министр не упускает повода пообщаться с обществом, заявил сегодня в парламенте руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, касаясь вопроса, почему правительство Армении стремится быть недемократичным и не общаться с журналистами.
«И в будущем, и в настоящем, и в прошлом средства массовой информации не имели каких-либо ограничений в общении с руководством», - сказал он, подчеркнув, что лучшим доказательством этого являются индексы свободы прессы в Армении.
Он отметил, что средства массовой информации должны задать себе вопрос, почему произошел регресс и искать ответы в других местах.