Նոյեմբերի 5-ին քաղաքապետարանն աշնանային ծառատունկ կիրականացնի
Երևանի քաղաքապետարանի «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 10:30-ին, Ծիծեռնակաբերդի բարձունքում և Սարալանջում՝ 10 հեկտար տարածքի վրա, կիրականացնի ծառատունկ:
«Կյանքի է կոչվում աննախադեպ ծրագիր. հիմնվում է անտառ-տնկարկ: Կատարվել է սանիտարական էտ, և ծառատունկի նպատակով իրականացվել են խրամատների փորման աշխատանքներ: Տնկվելու է շուրջ հինգ հազար ծառ և երեք հազար թուփ:
Ներկա են լինելու Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, Երևանի քաղաքապետի տեղակալները, «ԿՇՄՊ» ՀՈԱԿ-ի ղեկավարությունը, կառավարության անդամներ:
Ծառատունկը կմեկնարկի Մարզահամերգային համալիրի աջակողմյան հատվածից՝ ժամը 10:30-ին», - հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։

Мэрия Еревана проведет 5 ноября осеннюю посадку деревьев
ГНКО «Озеленение и охрана окружающей среды» мэрии Еревана 5 ноября, в 10:30, проведет посадку деревьев на холме Цицернакаберда и Сараланджа, на территории площадью 10 гектаров.
«Претворяется в жизнь беспрецедентная программа: начинается посадка леса. Проведена санитарная обрезка и подготовка котлованов и траншей для посадки деревьев. Будут посажены около пяти тысяч деревьев и трех тысяч кустов.
Будут присутствовать мэр Еревана Грачья Саркисян, первый заместитель мэра Еревана Левон Ованнисян, заместители мэра Еревана, руководство ГНКО «Озеленение и охрана окружающей среды», члены правительства.
Посадка деревьев начнется на участке Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна, в 10:30», - говорится в сообщении мэрии Еревана.