«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանը կեղծիքներ է կազմակերպել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը երեկ էր գրել, որ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ վարչության անդամների՝ խայտառակ կերպով կազմակերպված ընտրություններից հետո վարչության կազմից դուրս են մնացել փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն ու ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար, նախկինում ԼՀԿ-ական եղած, Էդմոն Մարուքյանի սանիկ Հայկ Կոնջորյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ կուսակցության ներսում գործել է մի խումբ, որը կոորդինացրել է ընտրությունները. խմբի անդամները 4-ն են եղել՝ պատգամավորներ Արփի Դավոյանը, Վիլեն Գաբրիելյանը, Տրդատ Սարգսյանը և փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը: Կուսակցական ընտրությունների կեղծիքների մասին բարձրաձայնել են շատերը ներսում, այդ թվում՝ պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը՝ բողոքելով, որ Արփի Դավոյանը կեղծիքներ է կազմակերպում: Արփի Դավոյանը ճնշումներ է գործադրել՝ ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի միջոցով ազդելով մարզային իշխանությունների վրա:
Կոնկրետ հրահանգ է եղել Նիկոլ Փաշինյանի անունից՝ ում ընտրել, ում ոչ մի դեպքում չընտրել: Արսեն Թորոսյանը, Ալեն Սիմոնյանը, Մարիա Կարապետյանը, Էդուարդ Աղաջանյանը եղել են սև ցուցակում: Ըստ մեր աղբյուրների՝ 20 ձայն վերցվել է Արսեն Թորոսյանի ձայներից և ավելացվել է Համբարձում Մաթևոսյանի ձայներին, որպեսզի վերջինս ընտրվի վարչության անդամ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ ներսում ընտրությունների բողոքարկման գործընթացը կորդինացրել է Արսեն Թորոսյանը, և կայացած վերահաշվարկից հետո հենց ինքը և ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը անցել են վարչության կազմ, իսկ Կոնջորյանն ու փոխվարչապետ Մաթևոսյանը դուրս են մնացել ցուցակից: ՔՊ-ական կեղծիքների մասին դեռ էլի հրապարակումներ կունենանք»։

«Жоховурд»: Фальсификации были организованы Арпи Давоян
Газета «Жоховурд» накануне писала о том, что после организованных позорных выборов членов правления партии «Гражданский договор» в состав правления не вошли вице-премьер Амбарцум Матевосян и руководитель парламентской фракции «Гражданский договор», в прошлом член партии «Светлая Армения», крестник Эдмона Марукяна Айк Конджорян.
По сведениям издания, внутри партии действовала группа, которая координировала выборы: в состав этой группы входили 4 человека –депутаты Арпи Давоян, Вилен Габриелян, Трдат Саркисян и вице-премьер Амбарцум Матевосян.
«О фальсификации выборов многие говорили в партии, в том числе депутат Тагуи Казарян, которая жаловалась, что фальсификации организовала Арпи Давоян. Именно она через Амбарцума Матевосяна оказывала давление на областные власти.
Было конкретное указание от имени Никола Пашиняна, кого выбирать, а кого ни в коем случае нет. Арсен Торосян, Ален Симонян, Мария Карапетян, Эдуард Агаджанян оказались в черном списке. Как передает наш источник, у Арсена Торосяна забрали 20 голосов и прибавили к голосам Амбарцума Матевосяна, чтобы последний был избран членом правления.
Изданию сообщили также, что процесс оспаривания выборов внутри «Гражданского договора» координировал Арсен Торосян и после перерасчета голосов он и глава МЧС Армен Памбухчян прошли в состав правления, а Айк Конджорян и Амбарцум Матевосян выбыли из списка», - пишет газета.