«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հանդիպել է Արցախի խորհրդարանի ՀՅԴ, ԱԺԿ, Արդարություն կուսակցության ներկայացուցիչների հետ
07/11/2022 09:31
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը՝ Արցախ կատարած այցի շրջանակներում, հանդիպել է Արցախի խորհրդարանի ընդդիմադիր ՀՅԴ, ԱԺԿ, Արդարություն կուսակցության ներկայացուցիչների հետ։
ՀՀԿ-ից հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են Արցախի շուրջ ստեղծված իրադրությունը, Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայի ու դրա հետևանքների, ինչպես նաև՝ տարածաշրջանում ուրվագծվող նոր վտանգավոր գործընթացների խնդիրը։
Հայաստանի ու Արցախի առաջնահերթությունները հաշվի առնելով, կողմերը պայմանավորվել են աշխատել համագործակցության նոր ձևաչափերի շուրջ՝ առավել արդյունավետ դարձնելու միասնական աշխատանքը՝ հանուն Հայաստանի և Արցախի։

Депутаты фракции «Честь имею» встретились с представителями оппозиционных парламентских партий Арцаха
07/11/2022 11:19
Парламентская фракция «Честь имею» в рамках визита в Арцах встретилась с представителями оппозиционных партий Национального Собрания Арцаха АРФД, ДПА и «Справедливость».
Как сообщает Республиканская партия Армении, стороны обсудили создавшуюся вокруг Арцаха ситуацию, последнюю агрессию Азербайджана и ее последствия, а также новые опасные процессы в регионе.
Учитывая приоритеты Армении и Арцаха, стороны договорились о создании новых форматов сотрудничества для повышения эффективности единой работы во имя Армении и Арцаха.