Ադրբեջանաթուրքական հայախոս քարոզչամեքենայի դեմ պայքարելու համար քրեական հետապնդման ենթարկվելն ինձ համար ավելի քան պատվաբեր է․ Ռուբեն Մելիքյան
07/11/2022 16:26
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնել է, որ հրավիրվել է հարցաքննության՝ «Անտարեսի» տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանի նկատմամբ «բռնությունն արդարացնելու» համար․
«Մեծ սիրով տեղեկացնում եմ, որ իրեն իրավաբան համարող Տիգրան Եգորյանի «դանոսի» հիման վրա այսօր կեսօրին հրավիրվել էի Կենտրոնի քննչական՝ հարցաքննության։ Հրավիրվել էի վկայի կարգավիճակով, սակայն քննիչն ինձ հարցաքննեց որպես «փաստացի կասկածվող»՝ մեղադրյալի իրավունքներով (ի դեպ, շատ ճիշտ արեց):
Ինձ փաստացի կասկածում են ադրբեջանաթուրքական քարոզչության բացահայտ առաջամարտիկ, «Անտարեսի» տնօրեն, Նիկոլի հրատարակիչ, բազմամիլիոն պետական ֆինանսավորման շահառու Արմեն Մարտիրոսյանի նկատմամբ «բռնությունն արդարացնելու» համար՝ վերջերս սորոսականների ներմուծած լիբերալ-ֆաշիստական հոդվածով։
Ցուցմունքիս մեջ բառացի նշել եմ. «Տալիս եմ իմ լիակատար համաձայնությունը նշված արարքի համար քրեական հետապնդման ենթարկվելու համար, որպեսզի ի ցույց դնեմ նշված անձի (իրեն իրավաբան համարողի) պնդումների սնանկությունը»։
Ու առհասարակ՝ ադրբեջանաթուրքական հայախոս քարոզչամեքենայի դեմ պայքարելու համար քրեական հետապնդման ենթարկվելն ինձ համար ավելի քան պատվաբեր է։
Միակ մտավախությունս այն է, որ հանկարծ վարույթը իմ մասով չկարճեն»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։

Подвергаться уголовному преследованию за борьбу против азербайджано-турецкой армяноговорящей пропагандистской машины для меня более чем почетно – Рубен Меликян
07/11/2022 19:59
Правозащитник Рубен Меликян сообщил, что был приглашен на допрос за «оправдание насилия» в отношении директора издательства «Антарес» Армен Мартиросяна:
«С большой любовью сообщаю, что на основании ″доноса″, считающего себя юристом Тиграна Егоряна сегодня в полдень меня вызвали в Центральный следственный отдел на допрос. Был приглашен в статусе свидетеля, однако следователь допросили меня как ″фактического подозреваемого″ – с правами обвиняемого (кстати, очень правильно сделал) .
Меня фактически подозревают в ″оправдании насилия″ в отношении явного лидера азербайджанской пропаганды, директора ″Антареса″, издателя Никола, бенефициара многомиллионного государственного финансирования Армена Мартиросяна, по недавно внедренной соросовцами либерально-фашистской статье.
В своем показании буквально отметил: ″Даю свое полное согласие на привлечение к уголовной ответственности за указанный поступок, чтобы продемонстрировать банкротство утверждений (считающего себя юристом) указанного лица″.
И вообще, подвергаться уголовному преследованию за борьбу против азербайджано-турецкой армяноговорящей пропагандистской машины для меня более чем почетно.
Единственная обеспокоенность, чтобы вдруг производство по моей части не было прекращено», - написал на своей странице в Рубен Меликян.