Անահիտ Մանասյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրամանով՝ իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Անահիտ Մանասյանն այսօր նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
2022 թվականի նոյեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովը կազմակերպել և անցկացրել է գլխավոր դատախազի տեղակալի թափուր պաշտոնի համալրման նպատակով 2022 թվականի հոկտեմբերի 4-ին հայտարարված մրցույթը:
Մրցույթին դիմել և մասնակցել է Անահիտ Արտյոմի Մանասյանը: Մրցույթի արդյունքներն ամփոփվել են գաղտնի քվեարկությամբ: Հանձնաժողովի կողմից միաձայն քվեարկությամբ որոշում է կայացվել դրական եզրակացություն ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին՝ Անահիտ Մանասյանին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնին նշանակելու վերաբերյալ:

Анаит Манасян назначена заместителем генпрокурора Армении
Приказом генерального прокурора Армении Анны Вардапетян, кандидат юридических наук, доцент Анаит Манасян назначена заместителем генпрокурора.
Квалификационная комиссия при генеральном прокуроре Армении 7 ноября 2022 года организовала и провела объявленный 4 октября 2022 года конкурс на замещение вакантной должности заместителя генпрокурора.
Анаит Аванесян подала заявку на участие в конкурсе. По результатам закрытого голосования конкурсная комиссия приняла решение предоставить генеральному прокурору положительное заключение о назначении Анаит Манасян заместителем генпрокурора Армении.