«Մի քանի մետր է դիրքերի տարբերությունը, նրանց զինվորների դեմքերը երևում են»․ ՔՊ-ական պատգամավորը՝ ադրբեջանական ներխուժումից հետո ստեղծված իրավիճակի մասին
08/11/2022 17:41
Այցելել ենք Ջերմուկի հատվածի սահմանային կետեր, մեր աչքով ենք տեսել այն, ինչը կա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով ադրբեջանական ներխուժման հետևանքով սահմանին ստեղծված իրավիճակին։
Իշխող խմբակցության պատգամավորը շեշտեց՝ տեղեր կան, որտեղ ադրբեջանական կողմն այնքան մոտ է դիրքավորվել, որ նրանց զինվորների դեմքերն են անգամ տեսանելի։
«Այո, տեղեր կան, և բնական է, որ սահմանագծում արդեն թշնամու դիրքերը երևում են՝ և՛ հեռադիտակով, և՛ անզեն աչքով ուշադիր դիտելու դեպքում։ Տեղ ունենք Խոզնավարում, որ ընդամենը մի քանի մետր է դիրքերի տարբերությունը, և նույնիսկ զինվորներն են երևում՝ դեմքերով։ Սեպտեմբերի 13-ից նրանց առաջխաղացումից հետո մեր դիրքային իրավիճակը թույլ է տալիս անզեն աչքով տեսնել նրանց դիրքերը»,- ասաց Խաչատրյանը։

«Расстояние между позициями всего несколько метров, видны даже лица азербайджанских солдат» – Армен Хачатрян о ситуации на границе
08/11/2022 18:08
Мы посетили приграничные позиции на участке Джермука, своими глазами увидели, что происходит, заявил в беседе с журналистами депутат фракции «Гражданский договор» Армен Хачатрян, касаясь создавшейся на границе ситуации в результате азербайджанского вторжения.
Депутат правящей фракции отметил, что есть места, где позиции азербайджанской стороны размещены так близко, что видны даже лица их солдат.
«Да, есть места, где позиции врага видны с линии границы и через бинокль, и невооруженным глазом. В Хознаваре есть место, где разница между позициями всего несколько метров и видны даже солдаты, их лица. Сложившаяся после их продвижения 13 сентября ситуация позволяет с наших позиций невооруженным газом видеть их позиции», - сказал Хачатрян.