Հայաստանի և Կամբոջայի միջև տասնամյակների ընթացքում ձևավորված ջերմ հարաբերություններն ունեն զարգացման մեծ հեռանկարներ. Նիկոլ Փաշինյան
09/11/2022 11:40
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կամբոջայի Թագավորության վարչապետ Սամդեկ Հուն Սենին՝ ազգային տոնի առիթով:
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կամբոջայի բարեկամ ժողովրդին՝ Կամբոջայի Թագավորության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Կամբոջայի միջև տասնամյակների ընթացքում ձևավորված ջերմ հարաբերություններն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունն ամուր հիմքերի վրա են և ունեն զարգացման մեծ հեռանկարներ:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք մեր երկրների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ համալրելով նոր նախաձեռնություններով ու ծրագրերով՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Կամբոջայի ժողովրդին՝ կայուն խաղաղություն և բարօրություն»,- նշված է ուղերձում։

Налаженные в течение десятилетий теплые отношения между Арменией и Камбоджей имеют большие перспективы для развития Никол Пашинян
09/11/2022 12:09
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Камбоджа Самдеку Хун Сену по случаю национального праздника, сообщает пресс-служба правительства Армении.
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Камбоджи по случаю Национального праздника Королевства Камбоджа – Дня независимости.
Налаженные в течение десятилетий теплые отношения между Арменией и Камбоджей и сотрудничество в представляющих взаимный интерес сферах имеют прочную основу и большие перспективы для развития.
Надеюсь, что совместными усилиями мы будем способствовать дальнейшему развитию отношений между нашими странами, пополняя их новыми инициативами и программами на благо двух наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых достижений, а народу Камбоджи – прочного мира и процветания», - говорится в послании.