ԱՄՆ-ն հույս ունի, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությունը կշարունակվի
ԱՄՆ-ն հույս ունի, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությունը կշարունակվի, և Վաշինգտոնը պատրաստ է օգնություն ցուցաբերել, ասել է Պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսը։
«Այն փաստը, որ երկու կողմերը շարունակում են փոխգործակցել՝ իրական առաջընթաց է, և մենք հուսով ենք, որ նրանք կօգտագործեն այս պահը առաջիկա շաբաթների ընթացքում հետագա առաջընթաց գրանցելու համար», - ասել է Փրայսը ճեպազրույցում:
«Մենք հավատում ենք, որ եթե նրանք շարունակեն ընթանալ երկխոսության և դիվանագիտության ճանապարհով, նրանք կկարողանան օգտագործել այս թափը, կկարողանան վստահություն ձևավորել»,- հավելել է նա։

США рассчитывают на продолжение диалога между Арменией и Азербайджаном - Госдеп
США рассчитывают на продолжение диалога между Арменией и Азербайджаном, готовы оказывать содействие, заявил представитель госдепартамента Нед Прайс.
«Тот факт, что обе стороны продолжают взаимодействие - это реальный шаг, и мы надеемся, что в ближайшие недели они будут использовать этот момент для дальнейшего прогресса», - сказал Прайс на брифинге.
«Мы считаем, что если они продолжат двигаться по пути диалога и дипломатии, они смогут использовать этот импульс, смогут нарастить доверие», - добавил он.