«Հրապարակ». ԱԺ աշխատակազմը որոշել է անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումներ ձեռնարկել․ փշալարեր են անցկացնում
09/11/2022 10:09
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ աշխատակազմը որոշել է անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումներ ձեռնարկել, որ հնարավորինս բարդացնեն պառլամենտի տարածք ներխուժումը։ Երկու օր առաջ ԱԺ դարպասներն էին նորից զոդում, երեկ էլ նկատեցինք, որ ԱԺ պարիսպների երկայնքով փշալար են անցկացնում։ Տեղեկացանք, որ պատի երկարությամբ նաև հոսանքալարեր են անցնում, ուստի չի բացառվում՝ կոնցլագերների նման հոսանք միացվի փշալարերին, որ ցանկապատի վրայով ցատկել փորձողները ոչ միայն վնասեն իրենց ձեռքն ու ոտքը, այլև հոսանքահարվեն ու զոհվեն ԱԺ պատերի տակ։
Տեղում աշխատանքն իրականացնողներից մեկը մեզ ասաց` սա փշալար չէ, «ցանկապատի սետկա է»: Հավանաբար, փորձում էր մեղմել փշալարից բխող տպավորությունը։ ԱԺ աշխատակազմից հաստատեցին, որ փշալար են անցկացնում՝ «անվտանգության նկատառումներից ելնելով»։ Թե ումից և ինչ վտանգ են սպասում՝ չմանրամասնեցին»։

«Грапарак»: Вдоль стен парламента проводят колючую проволоку – решили усилить безопасность
Газета «Грапарак» пишет, что аппарат Национального Собрания решил принять дополнительные меры безопасности, чтобы максимально затруднить вторжение на территорию парламента.
«Два дня назад снова заваривали ворота НС, а вчера мы заметили, что вдоль всей ограды проводят колючую проволоку.
Мы узнали также, что вдоль всей стены проходят электрические провода, посему не исключено, что, как в концлагерях, к колючей проволоке может быть подключен ток, чтобы те, кто попытается перепрыгнуть через забор, не только поранили себе руки и ноги, но и получили удар током и погибли под стенами НС.
Один из работавших на месте рабочих сообщил нам, что это не колючая проволока, а ″сетка для забора″. Наверное, он пытался смягчить впечатление от колючей проволоки. В аппарате парламента подтвердили, что проводят колючую проволоку ″из соображений безопасности″. От кого и какую опасность ждут, они не уточнили», - пишет газета.