Առաքելությունը ԵՄ-ին պարզ կդարձնի, որ Ադրբեջանի հարձակումներն անհիմն են և լավ ծրագրված ահաբեկչություն. Մարուքյան
Ադրբեջանական բանակի ամենօրյա հարձակումները Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա լավ փաստագրված են վերջերս Հայաստանում տեղակայված ԵՄ մոնիտորինգային կարողությունների կողմից: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Հայաստանի Հանրապետության հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Առաքելությունը ԵՄ-ին և մյուսներին պարզ կդարձնի, որ հարձակումներն անհիմն են և լավ ծրագրված ահաբեկչություն են Ադրբեջանի կողմից հայկական պետականության նկատմամբ», - ընդգծել է Մարուքյանը:

Марукян: Миссия ЕС объяснит, что атаки Азербайджана - спланированный террор против армянской государственности
Ежедневные атаки армии Азербайджана на суверенную территорию Армении хорошо задокументированы недавно развернутой в Армении наблюдательской миссией ЕС, написал в Twitter посол по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Миссия объяснит ЕС и другим, что атаки неспровоцированы и представляют собой хорошо спланированный террор Азербайджанской Республики против армянской государственности», - отметил он.
Азербайджан продолжает последовательно продвигать ложный тезис под названием «Западный Азербайджан» -— Тюрколог