Մենք այստեղ ենք և դուք ստիպված եք համակերպվել այս փաստի հետ. Ընդդիմադիր խմբակցությունները մասնակցում են ԱԺ քառօրյային
Մեկնարկել է ԱԺ քառօրյա հերթական նիստը. ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները մասնակցում են նիստին։
«Մենք այստեղ ենք և դուք ստիպված եք համակերպվել այս փաստի հետ։ Սա ՀՀ Ազգային ժողովն է, նաև մեզ այստեղ գործուղած քաղաքացիների Ազգային ժողովը։ Ձեր սեփականությունը չէ։ Հարգելի՛ ժողովուրդ, երկար ժամանակ բոյկոտել ենք նիստերը, որովհետև փողոցում էինք պայքարում այս իշխանության կործանարար քաղաքականության դեմ։ Հիմա փողոցում դադար է, ժամանակավոր, և մենք լիարժեք օգտագործելու ենք այս գործիքակազմը։
Մենք այստեղ ենք մեր օրակարգով. Հայաստանի ու Արցախի մեր քաղաքացիներին հուզող կարևորագույն հարցերի օրակարգով։ Հայ ժողովրդի համար այս դժվար ժամանակներում այս իշխանությունը սպառնալիք է պետականության և հայկականության համար։ Այս իշխանությամբ Հայաստանն ու Արցախն ապագա չունեն, ապագա չունի նաև մեր ժողովուրդը։ Մենք այստեղ ենք՝ թույլ չտալու, որ կործանարար ընթացքն անշրջելի դառնա», - հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը։

Мы здесь, и вы вынуждены смириться с этим фактом: оппозиционные фракции участвуют в заседании парламента
15/11/2022 12:05
В Национальном Собрании Армении стартовали очередные четырехдневные заседания. В заседании участвуют оппозиционные фракции «Армения» и «Честь имею».
«Мы здесь, и вы вынуждены смириться с этим фактом. Это Национальное Собрание Республики Армения, а также Национальное Собрание тех граждан, которые делегировали нас сюда. Это не ваша собственность. Уважаемый народ, мы долгое время бойкотировали заседания, потому что боролись против губительной политики этой власти на улице. Сейчас на улице взята временная пауза, временная, и мы полноценно используем этот инструментарий.
Мы находимся здесь по нашей повестке – по повестке важнейшей вопросов, волнующих граждан Армении и Арцаха. В это трудное для армянского народа времена эта власть является угрозой для государственности и армянскости. С этой властью у Армении и Арцаха нет будущего, нет будущего также у нашего народа. Мы здесь, и не допустим, чтобы этот губительный ход стал необратимым», - заявил депутат фракции «Армения» Агван Варданян.