Քաղաքացիները կգնահատեն մեր գործողությունները, որոնք սպասեցնել չեն տա. Հայկ Մամիջանյան
Փողոցային պայքարը և խորհրդարանական աշխատանքն իրար բացառող գործընթացներ չեն, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Մենք դա ասել ենք արտահերթ ընտրություններից հետո մանդատը վերցնելիս, շարունակում ենք մնալ նույն կարծիքին։ Մենք թույլ չենք տա, որպեսզի հակահայկական այս կամ այն զարգացումները կանխելու, իրացնելու գործիքներ չունենանք, ուստի խորհրդարանական ընդդիմությունը, մասնավորապես, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը երբևէ չի էլ դադարեցրել խորհրդարանական աշխատանքը», - նշեց նա։
Ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարի խոսքով՝ իրենց գործելաոճում էական փոփոխություն տեղի չի ունեցել. ընդամենը լիագումար նիստերի դահլիճ են վերադարձել:
«Վստահ եմ, որ ռադիկալ ընդդիմություն լինելն ասելով չի, ուստի ես ինչքան էլ ասեմ, որ մենք շարունակում ենք մնալ ռադիկալ ընդդիմություն, վստահ եմ, որ մեր քաղաքացիները կգնահատեն մեր գործողությունները, որոնք սպասեցնել չեն տա», - հավելեց Հայկ Մամիջանյանը։

Граждане оценят наши действия, которые не заставят себя ждать – Айк Мамиджанян
Уличная борьба и парламентская деятельность – не взаимоисключающие процессы, заявил сегодня руководитель фракции «Честь имею» Айк Мамджанян в беседе с журналистами в парламенте.
«Мы заявляли об этом после выборов, когда взяли мандаты, и наше мнение не изменилось. Мы не можем позволим, чтобы у нас не было инструментов для предотвращения тех или иных антиармянских развитий, посему парламентская оппозиция, в частности, фракция «Честь имею» никогда не прекращала парламентскую деятельность», - отметил он.
По словам оппозиционного деятеля, в их деятельности не произошло существенного изменения, они просто вернулись в зал пленарных заседаний.
«Уверен, что нельзя быть радикальной оппозицией только на словах, посему сколько бы я ни говорил, что мы продолжаем оставаться радикальной оппозицией, уверен, что наши граждане оценят наши действия, которые не заставят себя ждать», - добавил Айк Мамиджанян.