Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն Արցախում մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը
Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ, հաղորդում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
«Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն  այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Մարտունու  շրջանի օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ», - ասվում է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Подразделения ВС Азербайджана 21 ноября на нескольких направлениях нарушили режим прекращения огня, открыв огонь из стрелкового оружия по позициям Армии обороны Республики Арцах, а также по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы вблизи села Мачкалашен, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
О случаях нарушения режима прекращения огня проинформировано командование российского миротворческого контингента.
«В то же время Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в период с 16:50 21 ноября до 01:05 22 ноября подразделения Армии обороны якобы вели огонь в направлении азербайджанских позиций, дислоцированных на оккупированных Баку территориях Мартунинского района Республики Арцах», - говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.