Այս պահին մեր առջև միայն մեկ խնդիր կա՝ փրկել Արցախը․ Դավիթ Բաբայան
Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանն անդրադարձել է Արցախի կառավարության կազմում փոփոխությունների գործընթացին։
«Կառավարության փոփոխությունները օբյեկտիվ բնույթ են կրում։ Ի վերջո, մարդը հո ամբողջ կյանքում մի տեղ պաշտոնի չի լինելու։ Դրա համար պետք է հանգիստ վերաբերել այդ ամենին, հատկապես հանգիստ պետք է վերաբերեն կայացած և պետական գործիչները։
Ես շարունակում եմ իմ աշխատանքը, դա որևէ ձևով չի ազդում ԱԳՆ աշխատանքի վրա, իմ նվիրվածության, դուխի վրա՝ մի մտածեք։
Ցանկացած փոփոխություն պետք է արդյունավետությունը բարձրացնի։ Ես միշտ ասել եմ դրա մասին, երբեք որևէ մեկի մեջքի հետևից չեմ խոսել։
Այո, փոփոխություններ են պետք, բայց դա պետք է արվի այնպես, որ հիմնական շեշտը դրվի պրոֆեսիոնալների ու հայրենասերի վրա։

Давид Бабаян: На данный момент перед нами стоит только одна задача – спасти Арцах
Временно исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян обратился к процессу изменений в правительстве Арцаха.
«Изменения в правительстве носят объективный характер. Ведь нельзя занимать одну и ту же должность всю жизнь. Вот почему важно ко всему относиться спокойно, что особенно относится к состоявшимся государственным деятелям. Я продолжаю свою работу, это никак не влияет на работу МИДа, мою преданность, мой дух – даже и не думайте об этом.
Любые изменения должны быть направлены на повышение эффективности работы. Я всегда говорил об этом, никогда не говорил за чьей-либо спиной. Да, изменения нужны, но делать это нужно так, чтобы основной акцент ставился на профессионалов и патриотов.
На данный момент перед нами стоит только одна задача – спасти Арцах», - написал в своем Telegram-канале Давид Бабаян