ՊԲ-ն կրակ չի բացել Ասկերանի և Մարտունու շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախը հերքում է Ադրբեջանին
26/11/2022 14:45
Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել:
«Հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 26-ի ժամը 09:25-10:10-ն  ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության Ասկերանի և Մարտունու շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  չի համապատասխանում իրականությանը», - ասվում է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Минобороны Арцаха вновь опровергает дезинформацию Азербайджана
Министерство обороны Республики Арцах сегодня уже во второй раз опровергает очередную дезинформацию со стороны Азербайджана.
«Минобороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию: сообщение о том, что подразделения Армии обороны якобы 26 ноября в период с 09:25 до 10:10 открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, дислоцированных на оккупированных территориях Аскеранского и Мартунинского районов Республики Арцах, не соответствует действительности», - говорится в сообщении Минобороны.