Ֆրանսիան ճիշտ էր, Նիկոլ Փաշինյանը սխալվեց․ Արթուր Ղազինյան
Ֆրանսիայի ԱԺ-ի՝ գրեթե միաձայն ընդունած բանաձևը և դրա նկատմամբ Ֆրանսիայի կառավարության դրական վերաբերմունքն ապացուցեցին, որ Արցախի հարցում պահանջների նշաձողի իջեցման միջազգային պահանջ ուղղակի գոյություն չունի, կարծիք է հայտնել «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը։
«Հաշվի առնելով Արցախի հարցով Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի հրապարակային հայտնած դիրքորոշումները՝ կարելի է եզրակացնել, որ Արցախի հարցում պահանջի նշաձողն իջեցնելու Փաշինյանի հայտարարությունն ինքնագործունեություն էր, իսկ դրա դրդապատճառները թաքնված են Ալիևի հետ նրա ունեցած բանավոր պայմանավորվածությունների մեջ:
Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքն անվիճարկելի և բնական իրավունք է, որը չեն կարող չեղարկել ո՛չ Ալիևը, ո՛չ Էրդողանը, և, առավել ևս, ո՛չ Փաշինյանը:

Франция была права, Никол Пашинян ошибся – Артур Казинян
Принятая единогласно Национальным собранием Франции резолюция и позитивное отношение к ней правительства Франции доказали, что международного требования о снижении планки в вопросе Арцаха просто не существует, такое мнение высказал председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян.
«Учитывая публичные высказанные позиции России и Франции по вопросу Арцаха, можно заключить, что заявление Пвшиняна о требовании снижения планки в вопросе Арцаха – самодеятельность, а причины этого сокрыты в его устных договоренностях с Алиевым.
Право народа Арцаха на самоопределение – неоспоримое и естественное право, которое не могут отменить ни Алиев, ни Эрдоган, ни, тем более, Пашинян.