ԱԻՆ-ը հայտնել է կործանված ինքնաթիռի զոհված օդաչուների անունները
ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը հայտնել է, որ Կոտայքի մարզի Ջրաբեր գյուղի տարածքում ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհվածները ՌԴ քաղաքացիներ են, օդաչուներ։
«Ջրաբերում ինքնաթիռի կործանման հետևանքով մահացած երկու անձինք ՌԴ քաղաքացիներ են։ Օդաչուներ` Ա. Պ. ( ծնվ․1979թ․) և Վ. Ռ. (1983)»,- գրել է Կոստանյանը:
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 1-ին՝ տեղական ժամանակով 13:11-ին, Երևան-Աստրախան ուղղությամբ թռչող մասնավոր BeechCraft 95 տիպի օդանավի հետ կապն ընդհատվել է: Տեղական ժամանակով 14:20-ին ինքնաթիռը հայտնաբերվել է Կոտայքի մարզի Ջրաբեր գյուղի տարածքում` կործանված:

МЧС Армении: Погибшие в результате крушения самолета в Джрабере – граждане России
Пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян сообщил, что погибшие в результате крушения самолета на территории села Джрабер являются гражданами РФ.
«Погибшие в результате крушения самолета в Джрабере являются гражданами России. Пилоты А.П. (1979 г.р.) и В.Р. (1983 г.р.)», - написал Айк Костанян.
Напомним, что сегодня в 14:20 в Национальный центр кризисного управления МЧС Армении поступило сообщение, что на территории села Джрабер Котайкской области Армении разбился самолет B55.
Связь с частным самолетом BeechCraft, следовавшим по маршруту Еревана – Астрахань, прервалась в 13:11 по местному времени.