Արցախահայության անվտանգության երաշխավորը ռուս խաղաղապահներն են. Էդուարդ Աղաջանյան (Տեսանյութ)
Հայաստանի գործող իշխանությունների օրոք է, որ Արցախի Հանրապետությունն այնքան բյուջետային օգնություն է ստացել, որքան ամբողջ վերջին 30 տարիների ընթացքում չի ստացել, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում այս մասին հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը։
Նա ասաց, թե պատերազմի արդյունքում ու հետևանքով ռուս խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի է ուրվագծվել, որտեղ նրանք տեղակայվել են։
«Արցախահայության անվտանգության երաշխավորն ու անվտանգության երաշխիքի առաջնային պատասխանատուն ռուս խաղաղապահ զորախումբն է», - ասաց Աղաջանյանը։

Гарантом безопасности арцахских армян являются российские миротворцы – Эдуард Агаджанян
Именно при действующей власти Республики Армения Арцах получил столько бюджетной помощи, сколько не получала за последние 30 лет, заявил сегодня на внеочередном заседании Национального Собрания депутат фракции «Гражданский договор», председатель постоянной комиссии по внешним связям Эдуард Агаджанян.
Он сказал, что по итогам войны была очерчена зона ответственности российского миротворческого контингента.
«Гарантом безопасности арцахских армян и основным ответственным за обеспечение их безопасности является российский миротворческий контингент», - сказал Эдуард Агаджанян.