Դատական նիստը հետաձգվեց․ Ռոբերտ Քոչարյանը չի կարողացել ներկայանալ
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր)՝ նախագահությամբ Աննա Դանիբեկյանի, հետաձգեց այսօրվա դատական նիստը, քանի որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն օբյեկտիվ պատճառներով չի կարողացել ներկայանալ դատական նիստին։
Պաշտպանական կողմը դատարանին էր ներկայացրել բժշկական կենտրոնի տեղեկանք, համաձայն որի, Ռոբերտ Քոչարյանը չէր կարող այսօր ներկայանալ նիստի։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրեց, որ միջնորդություն ունի իր պաշտպանյալի՝ երկրից բացակայելու համար թույլտվություն ստանալու վերաբերյալ։ Սակայն, մեղադրող դատախազն առարկեց այն այսօր կամ նիստից դուրս քննարկելու դեմ։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна отложено
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил сегодняшнее судебное заседание, поскольку второй президент Армении Роберт Кочарян не смог присутствовать на заседании по объективным причинам.
Адвокаты второго президента представили справку из медицинского центра, согласно которой Роберт Кочарян не мог прийти сегодня в суд.
Адвокат депутата парламента от фракции «Армения» Армена Геворкяна сообщила, что намерена представить ходатайство о предоставлении разрешения на отсутствие своего подзащитного из страны, однако прокурор возразил против рассмотрения ходатайства на сегодняшнем заседании.