Ալեն Սիմոնյանը չի բացառում` հնարավոր է՝ մինչև ամսվա վերջ կայանա Փաշինյան-Ալիև հանդիպում (Տեսանյութ)
Հայկական կողմը չի բացառում, որ այս ամսվա ընթացքում կհանդիպեն Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
«Որևէ ինֆորմացիա չկա, թե որտեղ է լինելու, բայց մենք կաղապարված չենք միայն այս պահին Բրյուսելում հանդիպելու տարբերակով: Պատրաստ ենք յուրաքանչյուր բովանդակային քննարկման», - ասաց նա:
Սիմոնյանը հիշեցրեց, որ երեկ փոխվարչապետների հանդիպում է տեղի ունեցել, ու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հաջորդ հանդիպման վերաբերյալ:

Ален Симонян не исключает возможность встречи Пашинян-Алиев до конца месяца
Армянская сторона не исключает, что премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев встретятся в течение этого месяца, заявил сегодня на брифинге спикер Национального Собрания Ален Симонян.
«Нет никакой информации о том, где пройдет встреча, но мы не ограничены только вариантом встречи в Брюсселе. Готовы к любым содержательным обсуждениям», - сказал он.
Симонян напомнил, что вчера в Москве состоялась встреча вице-премьеров и достигнута договоренность о следующей встрече.