Հայաստանի պետական պարտքն ավելանում է շատ բարձր տեմպերով. չի կարելի պետական պարտքն այդպես նսեմացնել. Թադևոս Ավետիսյան
09/12/2022 12:15
Հայաստանի պետական պարտքն ավելանում է շատ բարձր տեմպերով, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը:
«2018 թվականից մինչև հիմա 40 տոկոսից ավելի ավելացել է պետական պարտքը: Քիչ երկրներ կգտնեք, որ տարեկան 10 տոկոսով պետական պարտք է ավելանում»,- նշեց նա:
Ըստ Ավետիսյանի` այս ամենը վտանգավոր է, սակայն, միևնույն ժամանակ՝ կառավարելի:
«Բայց չի կարելի պետական պարտքն այդպես նսեմացնել, օրինակներով դարձնել կատակի, մատների արանքով նայելու առարկա, չի կարելի, որովհետև դա վերաբերվում է մեր ապագա սերնդի զարգացմանը»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:

Государственный долг Армении растет быстрыми темпами – Тадевос Аветисян
Государственный долг Армении растет очень быстрыми темпами, заявил сегодня на внеочередном заседании парламента депутат фракции «Армения» Тадевос Аветисян.
«С 2018 года до сих пор государственный долг увеличился на более 40%. Вы найдете мало стран, где государственный долг увеличивается ежегодно на 10%», - отметил он.
По словам Аветисяна, все это опасно, однако в то же время управляемо.
«Но нельзя смотреть на это сквозь пальцы, так принижать государственный долг, превращать в предмет шуток, потому что это касается развития наших будущих поколений», - сказал оппозиционный депутат.