Ադրբեջանցի «լրագրողները» փորձել են փակել ճանապարհը և ռուս խաղաղապահների հետ քաշքշուկի մեջ մտնել. Տիգրան Աբրահամյան
10/12/2022 14:17
Այսօր ադրբեջանցի «լրագրողները» Շուշիի հարակից հատվածում փորձել են «լուսաբանման» նպատակով փակել ճանապարհը և ռուս խաղաղապահների հետ քաշքշուկի մեջ մտնել, այս մասին հայտնել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
«Ադրբեջանցի «լրագրողների», իսկ իրականում՝ հատուկ ծառայությունների մասնակցությամբ, սադրանքի հերթական փորձն է բեմադրվել Հայաստանն Արցախին կապող երթուղու Շուշիի հարակից հատվածում։
Ինչպես մի շաբաթ առաջ, այնպես էլ այսօր, ադրբեջանցի «լրագրողները» փորձել են «լուսաբանման» նպատակով փակել ճանապարհը և ռուս խաղաղապահների հետ քաշքշուկի մեջ մտնել։
Ռուս խաղաղապահները ժամանակին կանխել են ադրբեջանական շոուն և նրանց դուրս բերել Շուշիի հարակից հատվածով անցնող ճանապարհից», - Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը:

Азербайджанские «журналисты» пытались перекрыть дорогу и ввязались в потасовку с российскими миротворцами – Тигран Абрамян
10/12/2022 15:02
Сегодня азербайджанские «журналисты» пытались перекрыть дорогу с целью «освещения событий» и устроили потасовку с российскими миротворцами, сообщил на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«На прилегающем к Шуши участке маршрута, связывающего Армению с Арцахом, инициирована очередная попытка провокации с участием азербайджанских «журналистов», а в реальности – спецслужб.
Как неделю назад, так и сегодня азербайджанские «журналисты» пытались перекрыть дорогу с целью «освещения событий» и ввязались в потасовку с российскими миротворцами
Миротворцы РФ вовремя предотвратили азербайджанское шоу и вывели их с дороги», - написал Тигран Абрамян.