Ադրբեջանը էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում. Էդմոն Մարուքյան
Ադրբեջանը էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Արդեն մեկ օր է անցել, ինչ Ադրբեջանը փակել է Լաչինի միջանցքը՝ մատակարարման միակ ճանապարհը 120 հազար մարդու համար, որից 30 հազարը երեխաներ են։ Ադրբեջանը էթնիկ զտումների հստակ ազդանշան է ուղարկում. դա մարդկության դեմ հանցագործություն է։
Չնայած միջազգային հանրության լռությանը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հայերը դեռ հավատում են իրենց ժողովրդավարական ընտրությանը», -  նշել է Մարուքյանը։

Азербайджан посылает четкий сигнал об этнических чистках – Эдмон Марукян
Азербайджан посылает четкий сигнал об этнических чистках, написал в своем микроблоге в Twitter посол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Прошел уже день с тех пор, как Азербайджан заблокировал Лачинский коридор – единственный источник снабжения для 120 000 человек, 30 000 из которых дети. Азербайджан посылает четкий сигнал об этнических чистках: это преступление против человечности. Несмотря на молчание международного сообщества, армяне Нагорного Карабаха все еще верят в свой демократический выбор», - отметил Эдмон Марукян.