Վաղը ժամը 16:30-ին բոլորիդ հրավիրում ենք Հանրապետության Հրապարակ՝ միասնության հրատապ հավաքի՝ անկախ քաղաքական պատկանելությունից և մեզ տարանջատող այլ երկրորդական գործոններից․ ՀՀԿ
13/12/2022 20:02
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել․
Արցախի ժողովրդի կենսական իրավունքները կրկին վտանգված են։ Մեր հայրենակիցները ադրբեջանական սադրանքների պատճառով հայտնվել են հումանիտար ճգնաժամի շեմին։
Ստեղծված իրավիճակը ադրբեջանական հայատյաց եւ ցեղասպան քաղաքականության հերթական դրսեւորումն է, ինչը գործող վարչախմբի պարտվողական կեցվածքի, ապիկար արտաքին եւ անբարո ներքին քաղաքականության հետեւանք է։
Արցախի հայության ապրելու խնդիրը նաեւ քոնն է, յուրաքանչյուր հայինն է, մերն է։
Վաղը ժամը 16:30-ին բոլորիդ հրավիրում ենք Հանրապետության Հրապարակ միասնության հրատապ հավաքի, անկախ քաղաքական պատկանելությունից եւ մեզ տարանջատող այլ երկրորդական գործոններից։
Կառավարության գլխավոր մասնաշենքի մոտ ի ցույց եւ ի գործ դնենք արցախցի քույրերին եւ եղբայրներին մեր անվերապահ աջակցությունը։

Завтра в 16:30 приглашаем всех на Площадь Республики для срочного митинга единства, независимо от политической принадлежности и других разделяющих нас второстепенных факторов – РПА
13/12/2022 21:41
Республиканская партия Армении выступила с заявлением в связи с очередной провокацией Азербайджана в Лачинском коридоре и создавшейся в Арцахе ситуацией.
Жизненно важные права народа Арцаха вновь находятся под угрозой. Наши соотечественники из-за азербайджанских провокаций оказались на пороге гуманитарного кризиса.
Сложившаяся ситуация – это очередное проявление армянофобской и геноцидальной политики Азербайджана, что является следствием пораженческой позиции действующего режима, его бездарной внешней и безнравственной внутренней политики.
Вопрос жизни армянства Арцаха касается и тебя, он касается каждого армянина, всех нас.
Завтра в 16:30 приглашаем всех вас на Площадь Республики для срочного митинга единства, независимо от политической принадлежности и других разделяющих нас второстепенных факторов.
У главного здания правительства мы выразим свою безоговорочную поддержку нашим арцахским братьям и сестрам.