Շրջափակված են Շուշիի շրջանի Մեծ Շեն, Հին Շեն, Եղծահող և Լիսագոր համայնքները․ Կապի բացակայությունը կարող է հումանիտար ճգնաժամի պատճառ հանդիսանալ այդ բնակավայրերում
Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման հետևանքով փաստացի շրջափակված են Շուշիի շրջանի Մեծ Շեն, Հին Շեն, Եղծահող և Լիսագոր համայնքները, հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Ստեփանակերտի և հանրապետության այլ բնակավայրերի հետ կապի բացակայությունը կարող է հումանիտար ճգնաժամի պատճառ հանդիսանալ այդ բնակավայրերում:
Ճանապարհի փակման պատճառով սննդամթերքի, մասնավորապես, հացի և ալյուրի, ինչպես նաև առաջին անհրաժեշտության այլ ապրանքների մատակարարումը դեպի տվյալ բնակավայրեր Արցախից չի իրականացվում:
Շուշիի շրջանի վարչակազմը, Արցախի Հանրապետության օպերատիվ շտաբի հրահանգով, պահպանում է կապը համայնքների հետ և կատարվում են հնարավոր բոլոր գործողությունները՝ այդ համայնքների հրատապ կարիքների բավարարման նպատակով»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Общины Мец Шен, Хин Шен, Егцаох и Лисагор Шушинского района – в блокаде: отсутствие связи может стать причиной гуманитарного кризиса
13/12/2022 18:20
В результате закрытия Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, общины Мец Шен, Хин Шен, Егцаох и Лисагор Шушинского района фактически находятся в блокаде, сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Отсутствие связи со Степанакертом и другими населенными пунктами республики может стать причиной гуманитарного кризиса  в этих населенных пунктах.
Вследствие закрытия дороги поставки продуктов питания, в частности, хлеба и муки, а также других товаров первой необходимости в указанные населенные пункты из Арцаха не осуществляются.
Администрация Шушинского района по поручению оперативного штаба Республики Арцах поддерживает связь с общинами и предпринимает все возможные действия для удовлетворения насущных потребностей этих общин», - отмечается в сообщении.