Ցույց ենք անում, որովհետև ձե՛ր պատճառով է այս ամենը եղել․ Նարեկ Սամսոնյանը՝ իշխանական խմբակցության պատգամավորներին (Տեսանյութ)
14/12/2022 17:26
Հանրապետության հրապարակում, կառավարության շենքի դիմաց մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կոչով սկսված հանրահավաքը՝ հաջակցություն Արցախի։
Հանրահավաքի սկզբում «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը հայտարարեց՝ Հայաստանի իշխանության ղեկին հայտնված խմբակի պատճառով է, որ Հայաստանն ու Արցախն այսօր այս վիճակում են։
«Արդեն 3 օր է՝ Արցախում հումանիտար բլոկադա է։ Մարդիկ, որոնք պետք է զբաղված լինեին այս ամենը թույլ չտալով, եթե եղել էր՝ կանխելով, հարցերը լուծելով, զբաղված են հենց ադրբեջանցիների օրակարգը սպասարկելով։
Նրանք ամեն ինչ արել են, որ այս օրերը մոտենան։
Իրենց բոլոր գործողություններով, անգործությամբ արել են ամեն հնարավորը, որ այսօր այս օրին լինենք և անելու են ավելին, որ ավելի վատ օրում հայտնվենք»,- շեշտեց Նարեկ Սամսոնյանը։
Նա պատասխանեց նաև ԱԺ իշխող՝  ՔՊ խմբակցության պատգամավորների այն հարցադրմանը, թե ինչու՞ է հանրահավաք անցկացվում կառավարության շենքի մոտ, եթե Արցախը շրջափակման մեջ է պահում Ադրբեջանը։
«Այսօր Աժ-ից նրանց ներկայացուցիչները հոխորտում են՝ ինչու՞ եք կառավարության շենքի առաջ ցույց անում, Ադրբեջանն է փակել, ինչո՞ւ եք ցույց անում։
Ցույց ենք անում, որովհետև ձե՛ր պատճառով է այս ամենը եղել․ դու՛ք  եք բերել, հասցրել այս վիճակին», - ասաց Նարեկ Սամսոնյանը։

Мы проводим митинг, потому что из-за вас произошло все это, вы довели страну до такого состояния – Нарек Самоснян ответил депутатам правящей фракции
На площади Республики перед зданием правительства Армении стартовал инициированный Республиканской партией Армении митинг в поддержку Арцаха.
Председатель общественной организации «Гражданское самосознание» Нарек Самсонян заявил, что из-за оказавшейся у руля власти банды Армения и Арцах сегодня находятся в такой ситуации.
«Уже третий день Арцах в гуманитарной блокаде. Люди, которые должны были быть заняты тем, чтобы не допустить всего этого, предотвратить это, занимаются обслуживанием азербайджанской повестки.
Они сделали все возможное, чтобы приблизить эти дни.
Они своими действиями, бездействием, сделали все, чтобы сегодня мы находились в таком положении, и готовы сделать больше, чтобы мы оказались в гораздо худшем положении», - отметил Нарек Самсонян.
Он также ответил на вопрос депутатов правящей фракции «Гражданский договор» о том, почему митинг проводится перед зданием правительства, если Арцах держит в блокаде Азербайджан.
«Сегодня в парламенте их представители возмущались: почему проводите митинг перед зданием правительства Армении? Ведь дорогу перекрыл Азербайджан, почему проводите митинг?
Мы проводим митинг, потому что из-за вас произошло все это, вы довели страну до такого состояния», - сказал Нарек Самсонян.