ՔՊ-ն ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրել. ընդդիմությունը լքեց նիստերի դահլիճը (Տեսանյութ)
Մեկնարկել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը, որը հրավիրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նախաձեռնությամբ։
ՔՊ-ն առաջարկում է Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամ հարուցելու մասով հայտարարություն ընդունել։
Վարման կարգով հանդես եկավ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ նշելով, որ ՔՊ-ն մերժել է ընդդիմության ներկայացրած նախագիծը։
«Այս հայտարարությունն ավելի լավ է չարվի, որովհետև սա ոչ միայն վնասում է Հայաստանին, այլև օգնում է թուրք-ադրբեջանական տանդեմին», - ասաց նա։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանն էլ հայտարարեց, որ իրավիճակը բավական բարդ է ու Արցախում ստեղծված իրավիճակը միայն հումանիտար աղետի հարց չէ։
«Ձեր ներկայացրած օրակարգը համարժեք չէ Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակին», - ասաց Աբրահամյանը։

«Гражданский договор» созвал внеочередное заседание: оппозиция покинула зал заседаний
В парламенте Армении стартовало заявление, которое созвано по инициативе правящей фракции «Гражданский договор».
«Гражданский договор» предлагает принять заявление о создании гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе со стороны Азербайджана.
Секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян заявил с трибуны парламента, что «Гражданский договор» отклонил предложенный оппозицией проект заявление.
«Лучше, чтобы это заявление не делалось, поскольку оно не только вредит Армении, но и помогает турецко-азербайджанскому тандему», - сказал он.
Секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абрамян в свою очередь заявил, что ситуация довольно сложная и создавшаяся в Арцахе ситуация является не только гуманитарным кризисом.
«Представленная вами повестка не соответствует сложившейся вокруг Армении и Арцаха военно-политической ситуации», - сказал Абрамян.